Happy Kids, Happy World. Tato i Mamo musicie się zatrzymać!

Happy Kids, Happy World. Tato i Mamo musicie się zatrzymać!

Published

Szczęśliwe dzieci, szczęśliwy świat - słyszymy w refrenie utworu promującego projekt, który ruszył na Pomorzu. Dzieci i dorośli, razem w jednej piosence rozpowszechniają receptę na szczęśliwe dzieciństwo.

Pomysł na utwór “Happy Kids, Happy World” powstał w głowie Michała Juzonia, dyrektora regionalnego Helen Doron English na Pomorzu. Wraz ze swoją żoną Agnieszką od wielu lat zajmują się nauczaniem. Postanowili skorzystać z tego, że mają kontakt z tak dużą społecznością i zrobić razem coś więcej dla dzieci i dla świata.

Idea pierwszej akcji narodziła się w ich głowach spontanicznie. W niespełna trzy tygodnie powstał tekst, muzyka oraz klip do utworu ‘Happy Kids, Happy World’. Pojawiły się w nim dzieci z pomorskich szkół języka angielskiego Helen Doron English oraz zaprzyjaźnieni rodzice. Pomysłodawcy akcji zwracają uwagę na bardzo ważny temat, jakim jest komunikowanie się ze sobą, ze swoimi dziećmi oraz otoczeniem. Mają nadzieję, że piosenka będzie inspiracją dla dorosłych.

- Obserwujemy dzieci, które przebywają w naszych szkołach, widzimy jak się zachowują. Dzieciaki – to normalne – mają swoje problemy. Trudności z komunikacją, ze zrozumieniem skomplikowanego i pędzącego naprzód świata. Na przerwach zamiast rozmawiać z rówieśnikami wyciągają komórki czy tablety - mówi Michał Juzoń, autor tekstu i muzyki do utworu. - Poprzez akcję chcemy dotrzeć przede wszystkim do rodziców. Niby każdy z nas to wie, ale jakoś nie zawsze to działa. A przesłanie jest proste: zatrzymaj się i zauważ, że najcenniejszą rzeczą jaką możesz dać swoim dzieciom to wspólnie spędzony czas – dodaje.

Organizatorzy zapowiadają kolejne akcje, dotyczące np. zdrowego żywienia, komunikacji bez przemocy czy alternatywnej edukacji. Chcą wspierać dzieciaki i pomagać rodzicom uczyć dzieci szczęśliwie żyć.

Share

Related Stories
Happy Kids, Happy World. - wywiad z Michałem Juzoniem twórcą akcji

ago

Agnieszka prowadzi szkołę od 15 lat, Michał jest dyrektorem regionalnym Helen Doron English na Pomorzu. Dzięki temu mają kontakt do 5 tysięcy dzieci i ich rodzin. Postanowili skorzystać z tego że mają kontakt z tak dużą społecznością i zrobić razem coś więcej dla dzieci i dla świata.)
5 sposobów na...

ago

Jak stymulować mózg malucha, tak aby ułatwić mu rozwój fizyczny i poznawczy? Poznaj pięć łatwych sposobów, które przygotują je do nauki w przyszłości. 
Już 30 tysięcy najmłodszych Polaków rocznie uczy się angielskiego metodą Helen Doron

ago

Polscy rodzice, chcąc wykorzystać dziecięcy potencjał do przyswajania języków, coraz chętniej wysyłają swoje pociechy do szkół językowych, zanim jeszcze w pełni opanują ojczystą mowę. Jednak wiele osób wciąż uważa, że nauka na wczesnym etapie rozwoju jest dla dzieci obciążeniem. Zapominają, że maluchy uczą się świata nieustannie – w sposób naturalny i mimowolny. Tę niezwykłą właściwość ludzkiego umysłu wykorzystują twórcy przyjaznych dzieciom metod nauczania. Z klas wyrzuca się ławki i tablice, by zrobić przestrzeń do gier i zabaw.
Dzień Dziecka inny niż wszystkie

ago

Każdego roku zastanawiamy się co podarować albo gdzie zabrać swoje pociechy w dniu ich święta. Czy to ma być wyjazd do najlepszego parku rozrywki, nowy telefon, kolejny zestaw lego, ogromny pluszowy miś, a może najnowocześniejszy dron? A gdyby tak tym razem ‘sprezentować
Check your inbox for a subscription confirmation email.
By confirming your subscription you will receive the latest content published on this website and consent to your information being securely processed and stored.