Pomóż dzieciom zrobić coś wielkiego!

Pomóż dzieciom zrobić coś wielkiego!

Od 27 kwietnia trwa niezwykła międzynarodowa kampania „Hello My World!”, w której młodzi ludzie z różnych stron świata wspólnie pomagają ginącym gatunkom zwierząt. Do końca maja można nakręcić krótki filmik z udziałem dziecka i wziąć udział w globalnej akcji ratującej ginące gatunki zwierząt. Wspierając dziecięcą energię, pomagamy młodym zmieniać świat!

Say "Hello My World!" - Helen Doron English - YouTube

Find out how you can help save the endangered orangutan and rainforest. Join us as Helen Doron students worldwide raise awareness for this cause. Go to: http...

Dzieciaki z całego świata rozpoczęły wielką akcję ratowania ginących gatunków zwierząt. W kampanii, która nadal zwiększa swój zasięg i rozmach, uczestniczą obecnie dzieci z 34 krajów na 5 kontynentach. Ich misją jest zwiększanie świadomości na temat destruktywnego oddziaływania człowieka na środowisko, a co za tym idzie problemu znikania niektórych gatunków zwierząt. Kampania została zainicjowana przez uczniów międzynarodowej sieci szkół językowych Helen Doron English z okazji 30-lecia jej istnienia.
- Chciałbym zostać operatorem filmowym i robić dokumenty o dzikich zwierzętach. Oglądam dużo telewizji i uświadomiłem sobie, że mogę nie zdążyć nakręcić filmów, na przykład o orangutanach. Za kilka lat może ich nie być. To nie jest jakaś daleka perspektywa - mówi jeden z uczestników akcji, 14-letni Damian.

Siła kampanii polega na tym, że jest ona prowadzona przez dzieci. - Jestem niezwykle wzruszona faktem, że dzieci tak tłumnie, z wielką empatią i zaangażowaniem włączyły się w kampanię. To naprawdę wyjątkowe - mówi Helen Doron, autorka unikatowej metody nauczania. - Fakt, że do kampanii przyłączają się kolejni ludzie, pozwala im uwierzyć w siebie i w swoją sprawczość – dodaje Doron. Powstały już setki krótkich filmików motywujących do działania. Udostępnione są one na stronie projektu: www.helendoron.com/world/hello.  

Pozwól swojemu dziecku być obywatelem świata

Warto dołączyć do projektu, zwłaszcza jeśli dzieci uczą się angielskiego. Akcja pozwala poczuć istotę posługiwania się językiem obcym oraz radość ze wspólnego działania i przynależności do międzynarodowej grupy zaangażowanych dzieci. Przede wszystkim jednak przekłada się na realne wsparcie jednej z organizacji niosących pomoc orangutanom.

Akcja potrwa do 1 czerwca. Udział w dziecięcym przedsięwzięciu może wziąć każdy młody człowiek do 19 roku życia. Wystarczy nakręcić krótki filmik, korzystając z instrukcji zamieszczonych na stronie kampanii i przesłać go do organizatorów. Wszystkie filmiki wezmą udział w konkursie, w którym nagrodą jest rodzinny wyjazd do krainy orangutanów. W trakcie tej niezwykłej wycieczki będzie można z bliska przyjrzeć się tym najinteligentniejszym zwierzętom świata, a także dowiedzieć się więcej o warunkach ich życia. Na uczestników czekają również tablety.
- Najistotniejszą nauką, którą dzieci wynoszą z udziału w kampanii, jest poczucie odpowiedzialności za świat, w którym żyjemy – podsumowuje Helen Doron.

Więcej szczegółów na temat akcji: www.helendoron.com/world/hello

"HELLO MY WORLD!" Helen Doron Campaign to Save the Orangutan and Rainforest - YouTube

http://www.helendoron.com/world/hello The orangutan was once widely found throughout Southeast Asia with an estimated population of 500,000. Only 10% remain:...

Kopiuj tekst

Udostępnij

Już 30 tysięcy najmłodszych Polaków rocznie uczy się angielskiego metodą Helen Doron

Polscy rodzice, chcąc wykorzystać dziecięcy potencjał do przyswajania języków, coraz chętniej wysyłają swoje pociechy do szkół językowych, zanim jeszcze w pełni opanują ojczystą mowę. Jednak wiele osób wciąż uważa, że nauka na wczesnym etapie rozwoju jest dla dzieci obciążeniem. Zapominają, że maluchy uczą się świata nieustannie – w sposób naturalny i mimowolny. Tę niezwykłą właściwość ludzkiego umysłu wykorzystują twórcy przyjaznych dzieciom metod nauczania. Z klas wyrzuca się ławki i tablice, by zrobić przestrzeń do gier i zabaw.