Pomóż dzieciom zrobić coś wielkiego!

Pomóż dzieciom zrobić coś wielkiego!

Od 27 kwietnia trwa niezwykła międzynarodowa kampania „Hello My World!”, w której młodzi ludzie z różnych stron świata wspólnie pomagają ginącym gatunkom zwierząt. Do końca maja można nakręcić krótki filmik z udziałem dziecka i wziąć udział w globalnej akcji ratującej ginące gatunki zwierząt. Wspierając dziecięcą energię, pomagamy młodym zmieniać świat!

Say "Hello My World!" - Helen Doron English - YouTube

Find out how you can help save the endangered orangutan and rainforest. Join us as Helen Doron students worldwide raise awareness for this cause. Go to: http...

Dzieciaki z całego świata rozpoczęły wielką akcję ratowania ginących gatunków zwierząt. W kampanii, która nadal zwiększa swój zasięg i rozmach, uczestniczą obecnie dzieci z 34 krajów na 5 kontynentach. Ich misją jest zwiększanie świadomości na temat destruktywnego oddziaływania człowieka na środowisko, a co za tym idzie problemu znikania niektórych gatunków zwierząt. Kampania została zainicjowana przez uczniów międzynarodowej sieci szkół językowych Helen Doron English z okazji 30-lecia jej istnienia.
- Chciałbym zostać operatorem filmowym i robić dokumenty o dzikich zwierzętach. Oglądam dużo telewizji i uświadomiłem sobie, że mogę nie zdążyć nakręcić filmów, na przykład o orangutanach. Za kilka lat może ich nie być. To nie jest jakaś daleka perspektywa - mówi jeden z uczestników akcji, 14-letni Damian.

Siła kampanii polega na tym, że jest ona prowadzona przez dzieci. - Jestem niezwykle wzruszona faktem, że dzieci tak tłumnie, z wielką empatią i zaangażowaniem włączyły się w kampanię. To naprawdę wyjątkowe - mówi Helen Doron, autorka unikatowej metody nauczania. - Fakt, że do kampanii przyłączają się kolejni ludzie, pozwala im uwierzyć w siebie i w swoją sprawczość – dodaje Doron. Powstały już setki krótkich filmików motywujących do działania. Udostępnione są one na stronie projektu: www.helendoron.com/world/hello.  

Pozwól swojemu dziecku być obywatelem świata

Warto dołączyć do projektu, zwłaszcza jeśli dzieci uczą się angielskiego. Akcja pozwala poczuć istotę posługiwania się językiem obcym oraz radość ze wspólnego działania i przynależności do międzynarodowej grupy zaangażowanych dzieci. Przede wszystkim jednak przekłada się na realne wsparcie jednej z organizacji niosących pomoc orangutanom.

Akcja potrwa do 1 czerwca. Udział w dziecięcym przedsięwzięciu może wziąć każdy młody człowiek do 19 roku życia. Wystarczy nakręcić krótki filmik, korzystając z instrukcji zamieszczonych na stronie kampanii i przesłać go do organizatorów. Wszystkie filmiki wezmą udział w konkursie, w którym nagrodą jest rodzinny wyjazd do krainy orangutanów. W trakcie tej niezwykłej wycieczki będzie można z bliska przyjrzeć się tym najinteligentniejszym zwierzętom świata, a także dowiedzieć się więcej o warunkach ich życia. Na uczestników czekają również tablety.
- Najistotniejszą nauką, którą dzieci wynoszą z udziału w kampanii, jest poczucie odpowiedzialności za świat, w którym żyjemy – podsumowuje Helen Doron.

Więcej szczegółów na temat akcji: www.helendoron.com/world/hello

"HELLO MY WORLD!" Helen Doron Campaign to Save the Orangutan and Rainforest - YouTube

http://www.helendoron.com/world/hello The orangutan was once widely found throughout Southeast Asia with an estimated population of 500,000. Only 10% remain:...

Kopiuj tekst

Udostępnij

Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.