Jak dzieci zmieniają świat
Jak dzieci zmieniają świat

Jak dzieci zmieniają świat

Opublikowany

Pochodzą z 5 różnych kontynentów, a połączył je wspólny język i piękny cel. Dzieci z 34 krajów, reprezentujące różne kultury i tradycje, znalazły coś co je łączy - każde z nich uczy się języka angielskiego, a to stwarza im pole do działania i niesienia pomocy. Już pod koniec kwietnia ruszy kampania „Hello My World”, czyli wielkie dziecięce przedsięwzięcie, którego celem jest ratowanie ginących gatunków zwierząt.

Kampania „Hello My Word” to międzynarodowa, społeczno-edukacyjna akcja zainicjowana przez szkołę języka angielskiego dla dzieci Helen Doron English. Koordynatorzy akcji, w ramach obchodów 30-lecia istnienia szkoły, postanowili oddać pałeczkę w ręce dzieci we wszystkich 34 krajach, w których znajdują się placówki. - Za pośrednictwem kampanii chcemy uczyć dzieci współpracy, wrażliwości i tego jak ważne jest myślenie o świecie, w którym żyjemy wraz z innymi - mówi Helen Doron, założycielka szkoły i twórczyni autorskiej metody nauczania języka angielskiego.

Say "Hello My World!" - Helen Doron English - YouTube

Find out how you can help save the endangered orangutan and rainforest. Join us as Helen Doron students worldwide raise awareness for this cause. Go to: http...

Razem w ważnej sprawie

Niezwykle istotne jest to, że dziecięca współpraca i energia przyniesie namacalne, piękne rezultaty. Akcja ma mieć na celu ratowanie orangutanów. Co roku wycinanych jest bowiem tysiące hektarów lasów tropikalnych, które są domem m.in. dla tych najinteligentniejszych istot w świecie zwierząt. Nasadzanie drzew palmowych, w celu produkcji oleju palmowego, może doprowadzić do wyginięcia orangutanów i to w bardzo niedługiej perspektywie czasu. Dzieci, za sprawą swojej kampanii wspierać będą jedną z międzynarodowych organizacji non profit, która prowadzi akcje przesiedleńcze i opiekuńcze dla poszkodowanych zwierząt, a także strzeże ich naturalnego środowiska.

Język angielski i obywatele świata

Zachęcając dzieci do nauki języka angielskiego dajemy im narzędzie, dzięki któremu mogą komunikować się ze sobą i nawiązywać nowe relacje. To coś wielkiego, bo przecież wspólnie można przenosić góry! W dzisiejszych czasach, znajomość języka angielskiego jest podstawą funkcjonowania w globalnym świecie. Ramy własnego podwórka nie są wytyczone płotem, ale łączem Internetowym, czy szlakami komunikacji samolotowej. Dzieciaki wiedzą najlepiej, że komunikacja nie ogranicza się do rozmowy na trzepaku.

Dla młodych równie naturalnym elementem komunikacji są filmiki na YouTubie, chaty, zdjęcia i posty zamieszczane w mediach społecznościowych. Dla dzieci nie są to nowości techniczne, są to naturalne narzędzia, które tak jak język pozwalają ludziom łączyć się, wspólnie z innymi tworzyć i a nawet zmieniać świat i czynić coś namacalnie dobrego. Właśnie dlatego, kampania realizowana będzie w Internecie.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.